Kampa Giderken Alınması Gerekenler

Belinay Nil Kaya
Belinay Nil Kaya 4 yıl önce

Yazın başlamasıyla birlikte, çoğu insan dışarı çıkmak istiyor. Sırt çantanı organize etmek ve doğanın ihtişamını yakından keşfetmek için çözüm arıyor olabilirsin.

Kamp, günlük koşuşturmalardan ve monoton yaşam tarzından kaçmanın en iyi yoludur. Bununla birlikte, bu tür yolculuklarda ne taşıman gerektiğinden tam olarak emin değilsen okumaya devam et.

Bu konuda sana bi kaç tavsiye vermek istiyorum. Kamp deneyiminiz bundan böyle çok tatmin edici olacağından, kamptan sonra bana teşekkür edebilirsin :)

1) Kamp Sandalyeleri

Kamp sandalyeleri öncelikli olmalı. Kamp için, ultra hafif, ultra taşınabilir ve ultra konforlu katlanır sandalyeleri kolayca bulanabilir. Kamp için ideal olan, uzmanlara göre en iyi kamp sandalyelerini öğrenmek için detaylı bir araştırma yapabilirisin.

2) Uygun Aydınlatma

Uygun aydınlatma düzenlemelerine sahip değilsek, vahşi doğada eğlencesi kısa sürebilir. Neyse ki, pille çalışan portatif lambalar, geleneksel fenerlere göre mükemmel bir seçimdir. Günümüz kamp fenerleri, telefonun şarj etme, bulunulan yere bağlı olarak ışığı ayarlama ve daha pek çok özellik sunar.

3) Su Arıtma Sistemi

Birçok insan bu hatayı yapıyor. Her zaman su kaynağının yanına kamp kurmaya çalışıyor olabilirsin, fakat zor bir durumda oldukça işe yarayacağını belirtmek isterim. Suyla taşınan parazitlerin çoğunu etkili bir şekilde gideren bazı güçlü ürünler piyasada mevcut. Bu nedenle, vahşi doğada yalnız olsak bile, düşük su kalitesinden ödün vermeyle ilgili endişeye gerek yok. Lifestraw markasını tavsiye edebilirim.

4) Çadır

Açıkhava kampları, günümüzde, en sevilen dinlenme etkinliklerinden biri haline gelmiştir. Oradaki duygu kelimelerle ifade edilemez.

Ancak, uzun bir zor günün ardından, çadır bize sığınak olacaktır. Şimdi, rastgele bir çadır toplamak bizi yarı yolda bırakabilir. Bunun yerine, olumsuz hava koşullarında dayanıklılığını sürdürme yeteneğine sahip, en iyi olanlardan seçmek için biraz zaman harcamak gerek.

5) Uyku Tulumu

Daha önce dışarıda kamp yapma deneyimin varsa, o zaman uyku tulumunu veya battaniyeyi ne kadar özlediğini hatırlayabilirsin.

6) Kamp Ocağı

Portatif bir kamp ocağı aynı zamanda dış mekan kampın olmazsa olmazlardandır. Tabii ki, pişirilecek eşyalar ve grupta kaç kişinin olduğu dikkate alınmalıdır.

7) Kalın Çoraplar

Bahse girerim bu kalın çorapları bu liste içerisinde hiç düşünmemiş olabilirsin. Kalın çoraplar ayaklarınızı sağlıklı ve kuru tutar; ayak bileklerini ve ayakları açık yerlerde yaygın olan böcek ısırıklarından korur.

8) Biber Gazı

Vahşi bir hayvana yaklaşmak yapılması gereken en son şey olmalı. Kontrol dışı gerçekleşen durumlarda son çare olarak yanında biber gazı bulundurmanda fayda var.

Açık havada kamp planlanıyorsa yukarıda belirtilen parçaların hiçbirinden ödün vermemek faydalı olur.

Burada da minik bir görsel var.

Yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.
Koyu Tema
Geri Bildirim