Düzenli Tüketildiğinde Kilo Verdiren Çay Tarifleri

Belinay Nil Kaya
Belinay Nil Kaya 3 yıl önce

Çoğu insanın problemidir, fazla kilolar. Fazla kilolarınızdan kurtularak daha fit bir vücuda sahip olmak isteyebilirsiniz. Düzenli olarak tüketildiğinde kilo verdiren çay tarifleri vardır. Bu çay tarifleri ile sizde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Kilo Verdiren Çay Tarifleri

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için hem spor yapar hem de verecek olduğumuz çay tariflerini kullanırsanız, daha etkili sonuçlar alırsınız. Tabi siz sadece bu çayları tüketerek de kilo verebilirsiniz.

Dilerseniz fazla zaman kaybetmeden kilo verdiren çar tariflerine bakalım.

img7015fb185f781355.jpg

Yabanmersini Çayı

Yabanmersini çayının özelliği, kan şekerinizi dengelemesidir. Akşam yemeğine oturmadan önce bir fincan yabanmersini çayı için. Bu çay sizin kan şekerinizi dengeleyeceği için çok fazla yemek tüketmenize engel olacaktır. Böylece öğününüzü daha az kalori ile tamamlarsınız.

Kuş Otu Çayı

Kuş otu çayında hafif müshil etkisi vardır. Bu çayı tükettiğinizde şişlikler önlenerek fazla suyun vücuttan atılmasına yardımcı olacaktır. İçerisinde bulunan, potasyum ve magnezyum sayesinde bağırsaklarınızı da temizleyecektir. Akşamüzeri bir bardak kuş otu çayı tükettiğinizde, ödem ve mide şişliği gibi sorunlarınızı azaltacaktır.

Yeşil Çay

Biliyorsunuz ki her diyet listesinde ve zayıflama programlarında yeşil çay olabiliyor. Bunun nedeni içerdiği kafein ve kateşinlerdir. Kafein metabolizmayı hızlandırırken, kateşinlerde vücuttaki yağ oranınızı azaltacaktır. Yapılan araştırmalarda, yeşil çay tüketen bireylerin tüketmeyen bireylere göre daha fazla kilo verdiği kanıtlanmıştır. Sizde kilo verme sürecinizde yeşil çay tüketerek süreci hızlandırabilirsiniz.

Mate Çayı

Bu çayın zayıflatmaya yaradığı, bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Çayın içerisinde bulunan mateine, metabolizmayı hızlandırıyor ve vücut sıcaklığını yükselterek daha fazla kalori yakmanızı sağlıyor. Size tokluk hissi yaşatarak, öğünler arası atıştırmalıklardan uzak tutuyor. Danimarka’da aşırı kilolu 44 insan üzerinde test edildi. Bu çayı düzenli olarak tüketen insanlar, tüketmeyen insanlara göre %40 daha fazla kilo veriyorlar.

Biberiye Çayı

Biberiye çayı diyet yaparken oldukça idealdir. Diyet yaparken ihtiyacınız olan vitaminleri, biberiye çayı ile alabilirsiniz. İçerdiği vitamin ve mineralle sayesinde, kan dolaşımınızı artırarak enerjik olmanızı sağlayacaktır. Bu sayede daha fazla kalori yakabilirsiniz.

Tarçın Çayı

Tarçın çayının öyle bir özelliği vardır ki, vücut sıcaklığını yükseltir ve metabolizmanın harcadığı enerjiyi artırır. Bu durum ise fazla kalori yakmanızı sağlar. Aynı zamanda kan şekerinizi dengeleyerek çok fazla yemek tüketmenizi engeller. Hazırlanış olarak sadece tarçını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda demlediğiniz diğer bitki çaylarına, biraz toz tarçın veya kabuk tarçında ekleyebilirsiniz.

Zencefil Çayı

Zencefil çayı, midenizi sakinleştirerek, bulantıyı engeller ve sindirimi kolaylaştırır. Metabolizmayı hızlandırarak daha fazla kilo vermenize yardımcı olur. Tabi bu özelliği diğer çaylar gibi test edilmedi ancak deneyebilirsiniz.

Beyaz Çay

Doktorlar tarafından da çokça önerilmektedir. Diyet listelerinde baş sıralarda olan beyaz çay, aldığınız besinlerdeki yağı vücudunuzun depolamasını engelliyor. Böylece yediğiniz gıdalardaki yağların çoğunluğu tekrar dışarı atılıyor.

Fazla Kilolarınızdan Kurtulmanız İçin Tavsiyeler

Fazla kilolardan daima korkmuşuzdur. Fakat fazla kilolarınız var diye çok dert edip canınızı sıkmanıza gerek yok. Çünkü o kilolardan siz istediğiniz takdirde kurtulabilirsiniz. Sadece biraz zaman ve sıkı çalışma ile bütün fazla kilolarınızdan kurtulacaksınız. Bu kilolardan kurtulmanız için sizlere kilo verdiren çay tarifleri önerilerinde bulunduk. Ancak diyet döneminde bu birkaç şeyi de uygularsanız, daha kolay şekilde kilolarınızdan kurtulacaksınız. İşte o tavsiyeler;

  • Spor yapmak için zaman ayırın.
  • Yediğiniz gıdalara dikkat edin. (fazla kalori almayın, fazla yağlı ve şekerli ürünleri çok tüketmeyin)
  • Bol bol su tüketin (suyunuza birkaç damla limon damlatmanız daha etkili olacaktır)
  • Ev içerisinde hareketli olun.
  • Kısa mesafelerde araç yerine, bisiklet kullanın veya yaya gidin.

Yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.
Koyu Tema
Geri Bildirim